מעוניינים בשירות שלנו? התקשרו : 077-4060080

התקדמו לדור הבא של בתים חכמים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  בניהשיפוץבית קיים

  חשמל חכם קווי או אלחוטי לבית

  על מנת להפוך בית ל"בית חכם", כזה בו ניתן לשלוט על מגוון מערכות ומכשירים שונים בצורה מרוכזת וגם מרחוק, נדרשת תשתית של "חשמל חכם". תשתית זו יכולה להסתמך על חיבורים קוויים, אלחוטיים או שילוב של השניים. אנחנו החברה היחידה בישראל המציעה את האפשרות של שילוב בין מערכת קווית לאלחוטית – אפשרות שמהווה פתרון אידיאלי במקרים רבים.

  מהן בעצם האפשרויות העומדות בפנינו בכל הנוגע להפיכת הבית לבית חכם ומערכת החשמל החכם שנדרש להתקין בו, ומהם המאפיינים והיתרונות של כל אפשרות? מדוע האפשרות לשלב בין מערכת קווית לאלחוטית היא רלבנטית ועשויה להוות את הפתרון המתבקש בבתים רבים?

  חשמל חכם קווי או אלחוטי

  על מנת ליצור בית חכם נדרשת כאמור תשתית חשמל חכם מתאימה. תשתית זו כוללת בדרך כלל שלל מתגי ובקרי חשמל מיוחדים אותם ניתן להגדיר ולתכנת מראש במגוון צורות שונות, ולרוב נמצא בקר מרכזי המאפשר את התקשורת בין כלל הרכיבים ויחידת הבקרה עצמה.

  תשתית החיבורים של מערכת בית חכם והחשמל החכם יכולה להיות קווית או אלחוטית. במקרים מסוימים הפתרון האידיאלי הוא שילוב בין קווי לאלחוטי. במערכת חשמל חכם אלחוטית הרכיבים כולם מתקשרים באמצעים אלחוטיים, לרוב מבוססי Wi Fi או כאלו הפועלים על תדר ייעודי נפרד, כזה אשר אינו מוריד מרוחב הפס של האינטרנט בבית, ולמעשה "מורגש" מבחינה זו רק כאשר נשלחת פקודה בין נקודה לנקודה במערכת החשמל החכם (מדובר בפקודות בודדות אשר כמעט אינן תופסות "נפח" של תעבורת מידע.

  יתרונות רבים תוכלו לקבל עם התקנת מערכת בית חכם למשפחות מסורתיות ודתיות. היכנסו ללינק כאן >>

  האפשרות המרכזית השנייה היא של מערכת חשמל חכם קווי. במקרה זה נדרש להתקין ברחבי הבית תשתיות קוויות שונות (תשתיות של כבלים), כאשר התקן העולמי המרכזי כיום למערכות שכאלו הוא KNX (בו אנו מתמחים, כמובן). התקנת תשתיות קוויות בתקן KNX היא הפתרון הטכני הטוב והמומלץ ביותר במקרה בו עורכים שיפוץ מקיף בבית (או כאשר מדובר בהתקנת מערכת חשמל חכם בבית/דירה חדשים), כאשר גם במקרים אחרים ניתן לבצע התקנה זו אך היא עשויה להיות מורכבת ויקרה יותר.

  אם יש לכם עסק, אתם מוזמנים לקרוא מה נוכל לעשות בעסק שלכם. לצפייה לחצו על הלינק >> בית חשמל לעסקים.

  מערכת חשמל חכם משולבת קווית ואלחוטית

  לכל אחת משתי האפשרויות העיקריות (מערכת קווית או אלחוטית) יתרונות משמעותיים משל עצמה – המערכת הקווית היא האיכותית והאמינה ביותר, לפחות כאשר נעשית על פי התקן העולמי המוביל בתחום. מערכת אלחוטית היא נוחה וזמינה הרבה יותר להתקנה, בפרט בבתים/דירות קיימים בהם לא עורכים כרגע שיפוץ מקיף, שכן במקרה של מערכת אלחוטית לא נדרש להתקין קווי תקשורת וחשמל נוספים בקירות, בתקרות ובמקומות בלתי נגישים נוספים למיניהם בבית.

  במקרים רבים, בעת התקנת בית חכם, ניתן ומומלץ ללכת על פתרון אשר מאפשר ליהנות מהיתרונות של שתי השיטות, תוך צמצום עלות ההתקנה. הכוונה היא למערכת קווית ואלחוטית משולבת, מהסוג שרק אנחנו מספקים בישראל. במקרה זה ניתן לחבר חלק מהמכשירים שבבית לחיבור קווי וחלק באופן אלחוטי (למשל, אלו המצריכים התקנה מורכבת והגישה אליהם אינה נוחה לצורך התקנת חיבור קווי), ולהרכיב את המערכת האידיאלית והנוחה ביותר גם להתקנה ותפעול, עבור אותו בית ספציפי.

  על מנת לקבוע איזה סוג של תשתית (קווית, אלחוטית או משולבת) הוא הנכון והמתאים ביותר עבור בית/דירה/משרד ספציפיים, כדאי לבחון את אותו מקרה לגופו בעין מקצועית ולהרכיב הצעה מפורטת ותוכנית להתקנת
  מערכת החשמל החכם. או מערכת בית חכם אנשי המקצוע שלנו ישמחו לסייע ולייעץ לכם באופן פרטני עבור המקרה הספציפי שלכם, ואף להגיע לבית או למשרד שלכם על מנת לבחון את המאפיינים והתשתיות הקיימות, ולתת הצעה מפורטת ומותאמת אישית.

  התקדמו לדור הבא של בתים חכמים

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   בניית אתרים מתקדמים בניית אתרים מתקדמים
   × צרו קשר