מעוניינים בשירות שלנו? התקשרו : 077-4060080

התקדמו לדור הבא של בתים חכמים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  בניהשיפוץבית קיים

  מהו התקן המוביל והמומלץ כיום עבור מערכת של בית חכם ומדוע זה חשוב?

  התחום של בתים חכמים נחשב חדש יחסית בארץ ובעולם, לפחות מבחינת תפוצה רחבה והיכרות של אוכלוסיות רחבות עם קונספט זה. בשנים האחרונות המילה "חכם" מוצמדת ליותר ויותר מכשירים ואביזרים שונים, וכאשר מדובר במערכת שלמה שאמורה להיות "חכמה" (כמו במקרה של בית חכם), חשוב שהתקנים והפרוטוקולים על פיהם בנויה ופועלת אותה מערכת יהיו מפורטים ומתקדמים מספיק על מנת שהכל יעבוד בצורה חלקה לאורך זמן.

  בהקשר של בתים חכמים – מהו התקן המוביל והרלבנטי ביותר מבחינת מי שמעוניין להפוך את ביתו לחכם כיום? מדוע מדובר בנקודה חשובה כל כך אשר עשויה לעשות את ההבדל בין בית חכם מוצלח ונוח באמת לבין מערכת הרבה פחות איכותית אשר תגרום לנו להתעסק רוב הזמן בבעיות ותקלות, במקום ליהנות ממנה?

  מה מכתיב תקן של בית חכם? כדאי להכיר – תקן KNX

  כמו במערכות טכניות מסוגים רבים אחרים, גם במקרה של התקנת בית חכם התקן בו בנויה ופועלת המערכת מכתיב את רמת האיכות והיעילות שלה – מדובר בתקן אשר קובע סטנדרט בסיסי עבור מערכת החשמל של הבית החכם, ומשמש כפרוטוקול תקשורת ייעודי בתחום של אוטומציית מבנים. מובן כי כאשר מעוניינים שמערכות שונות ומכשירים רבים ונבדלים בבית יתקשרו כולם עם מערכת הבקרה והשליטה המרכזית, כולם צריכים לעמוד בסטנדרטים ותקנים מסוימים של חשמל ותקשורת, אחרת לא יוכלו לעבוד במקביל ולהישלט מנקודה אחת באופן "חלק" ויעיל.
  תקן KNX, אם כן, הוא תקן אותו מקבלים מוצרים אשר עוברים את אישורו של איגוד ה KNX הבינלאומי – גוף אשר מעניק את חותמתו רק למכשירים אשר עברו סדרת בדיקות איכות ותאימות קפדנית ומפורטת. כך ניתן להבטיח כי כל המכשירים השונים שאנחנו מעוניינים לחבר למערכת השליטה המרכזית של הבית החכם בין אם מדובר בבית חכם לבית פרטי או בית חכם לעסקים, הם בטיחותיים במידה מספקת, מתאימים למערכת החשמל החכמה של הבית או העסק, וניתנים לשליטה באמצעות אותו ממשק משתמש פשוט ונוח לתפעול ואף ניתנים לשליטה מלאה וניטור גם באמצעות סמארטפונים ומכשירים ניידים נוספים, דרך אפליקציה ייעודית.

  הדרך הטובה ביותר עבור הצרכן להבטיח רכישה של מערכת בית חכם יעילה, נוחה ובטיחותית

  התקן של הבית החכם שלכם מהווה נקודה חשובה ומרכזית ביותר, מפני שהוא למעשה מתווך בין עולם החשמל החכם והמערכות החכמות (המרכיבות את הבית החכם, כאמור) לבין הלקוח, אשר אינו צריך להבין יותר מדי בתחומים אלו מבחינה טכנית. מערכת בית חכם מורכב כיום משלל מערכות מתקדמות ומשוכללות, ומובן כי לכולנו אין את הזמן, היכולת או הרצון להבין את התחום לעומקו ולהתמצא בכל היבט רלבנטי של כל מכשיר חכם. בתור לקוחות, חשוב לקבל אינדיקציה לכך שהמערכת שמתקינים לנו בבית היא אכן מערכת איכותית ובטיחותית, אשר מתאפיינת בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום כיום. בחירת מערכת העומדת בתקן KNX היא הדרך הפשוטה, הנוחה והיעילה ביותר לעשות זאת.
  לדוגמה, כאשר אנחנו הופכים את הבית לבית חכם העומד בתקן KNX אנחנו מיד יכולים לדעת אוטומטית כי המפסקים החכמים של המערכת לא יהיו תלויים במכשירים מסוג מסוים זה או אחר, אלא יתפקדו בצורה טובה עם כל סוגי המכשירים החכמים (נקודה חשובה ולא טריוויאלית כלל). כמו כן, נוכל לדעת כי המערכת כולה תינתן לשליטה ובקרה מלאה דרך הסמארטפון או הטאבלט שלנו, כי לא נהיה מוגבלים לרכוש מערכות חכמות או מכשירים חכמים של חברה מסוימת, כי נוכל לבחור מבין מגוון אפשרויות את הסגנון והמראה של המפסקים החכמים שיותקנו בבית וכיוצ"ב.

  לסיכום, התקן בו עומד הבית החכם הוא חשוב מאין כמוהו, ומהווה דרך פשוטה ונוחה עבור הלקוח להבטיח כי הוא מקבל מערכת בטיחותית, יעילה ואיכותית ביותר. וודאו כי המערכת שאתם מזמינים עומדת בתקן KNX ולא תצטערו…

  התקדמו לדור הבא של בתים חכמים

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   בניית אתרים מתקדמים בניית אתרים מתקדמים
   × צרו קשר